PL EN DE

Bezpieczeństwo oraz certyfikacja maszyn i linii produkcyjnych

Zdjęcie Sekcji

Prowadzimy oceny bezpieczeństwa (ocena zgodności z wymaganiami minimalnymi i zasadniczymi zgodnie z Dyrektywą Narzędziową i Dyrektywą Maszynową) linii produkcyjnych, maszyn i ich układów sterowania z wielu różnych branż przemysłu i technologii produkcji. Proces oceny składa się z trzech etapów.

 

Pierwszym z nich jest przeprowadzenie audytu maszyny w miejscu jej pracy. W trakcie tej czynności zbierane są informacje o urządzeniu, jego obsłudze, gromadzona jest dokumentacja fotograficzna, sprawdzana dokumentacja techniczna, dokonywane pomiary i testy zabezpieczeń.

 

Drugi etap to tworzenie raportów po audycie, który zwiera następujące informacje:

  • Określenie ograniczeń maszyny;
  • Identyfikacja zagrożeń;
  • Szacowanie ryzyka;
  • Ewaluacja ryzyka;
  • Analiza układu sterowania (określenie kategorii sterowania zgodnie z PN-EN 954-1 lub określenie poziomu "Performance Level " (w skrócie PL) zgodnie z PN-EN ISO 13849-1;
  • Ocena poprawności zastosowanych środków redukcji ryzyka lub ich zaproponowanie;
  • Ocena konstrukcji maszyny;
  • Ocena informacji zawartej na maszynie i dokumentacji towarzyszącej;
  • Wskazanie wszystkich niezgodności maszyny w świetle obowiązujących przepisów;
  • Wnioski i zalecenia dostosowawcze.

 

Trzeci etap to walidacja urządzenia czy linii po wykonanych pracach dostosowawczych wynikających z raportu (etap drugi). Po tej czynności powstaje raport kontrolny, który odnosi się do uwag z raportu podstawowego oraz wykonanych modyfikacji.

 

Ponadto w oparciu o wiedzę z zakresu bezpieczeństwa maszyn projektujemy bezpieczne układy sterowania maszyn (elektryka, pneumatyka) w środowisku Eplan Electric P8 z zastosowaniem przekaźników bezpieczeństwa lub programowanych sterowników bezpieczeństwa (Sick Flexi Soft, Pilz Pnoz Multi, Omron G9SP, Mitsubishi MELSEC-WS).

Zajmujemy się także projektami dostosowawczymi maszyn do obowiązujących przepisów uwzględniając złożoność zagadnienia - od zdiagnozowania problemu poprzez projekt rozwiązania, zamówienia komponentów, montaż u klienta i walidację. Zbudowane przez nas oraz inne podmioty systemy należy regularnie serwisować oraz wykonywać pomiary zastosowanych urządzeń bezpieczeństwa (kurtyny świetlne, wyłączniki drzwiowe, rygle, skanery, itp.), co także oferujemy.

Powrót

Pozostała oferta:

Automatyka przemysłowa i układy sterowań

szczegóły

Modernizacja i budowa maszyn oraz szaf sterowniczych

szczegóły

Przenoszenie linii, maszyn i instalacji technologicznych

szczegóły

Analiza obwodów bezpieczeństwa w SISTEMA.

szczegóły

Instalacje elektryczne i sterownicze, trasy kablowe

szczegóły
Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na nasz użytek. Więcej o Ciasteczkach
Design Pex Studio. Wszystkie prawa zastrzeżone ©.
Go up